"Траплялося й гірше…”


КЛАС УТІК З УРОКУ
Крок 1. Стабілізація психологічного стану
Крок 2. Педагогічне аналізування
Крок 3. З’ясування справжньої причини
Крок 4. Нормалізація ситуації
Реакція вчителя, від якого втекли


Найбільша проблема вчителя – якщо під час прогулу з дітьми трапилося щось погане, адже відповідати за це доведеться саме йому.
Найпоширенішою помилкою вчителя в такі моменти є висловлювання своїх негативних почуттів тим, хто прийшов на урок (типова дитяча реакція: "Ми ж повернулися, чому ж ви на нас кричите?!”). Ще одна помилка – повідомляти про те, що сталося, відразу, сьогодні ж, усім батькам (їх захисна реакція: "А ви куди дивилися?”).
Найгірший учинок учителя в цьому випадку – це скаржитися директорові або завучеві. Їх необхідно сповістити про те, що сталося, склавши доповідну записку. А от залучити на свою сторону класного керівника необхідно, якщо, звісно, не ви самі винні в конфлікті з дітьми (тому і класний керівник перебуває "з того боку барикади”). Але робити все це доведеться лише після уроку. Хоча все залежить від причини демаршу.
Зауважимо, що всі поради й рекомендації стосуються ситуації, що виникла з дітьми старшого підліткового віку (зі старшокласниками).
Розпитування дітей, які прийшли на урок, не дасть бажаного результату. Тому доцільно обмежитися запитанням: "Ви нічого не хочете мені розповісти? – а потім починати вести урок як завжди. На наступному уроці поводьтеся так само й у жодному разі не оголошуйте контрольну роботу з теми, що пропустили "прогульники”. Це помста. І це – непедагогічно!
До речі, дітям дуже цікава реакція педагога: якщо її немає – це викличе як мінімум здивування й ідея тікати з уроку стане нецікавою.

Проте відсутніх у журналі позначити просто необхідно. І домашнє завдання записати. Такі записи, а також наявність свідків стануть вам в пригоді згодом, під час розмови з адміністрацією. Якщо ж у класі відсутні всі учні – отоді й стане у пригоді доповідна записка на ім’я заступника директора з навчальної роботи. Цей документ повинен бути написаний і поданий адміністраторові відразу, за фактом зникнення всього класу.

Зустріч учителя-предметника із класним керівником

Наступного дня