Субота, 18.11.2017, 04:38

Головна Форум Реєстрація Вхід>>> ЯК ПРАВИЛЬНО ОРГАНІЗУВАТИ УРОК, ПІДТРИМАТИ ДИСЦИПЛІНУ ТА ПРАЦЕЗДАТНІСТЬ УЧНІВ

ЯК ПРАВИЛЬНО ОРГАНІЗУВАТИ УРОК, ПІДТРИМАТИ ДИСЦИПЛІНУ ТА ПРАЦЕЗДАТНІСТЬ УЧНІВ

▪ Приходь у кабінет трохи раніше дзвінка. Переконайся, чи все готово до уроку, чи чиста дошка, чи підготовлені технічні засоби навчання (комп’ютер, мультимедійна дошка), наочні посібники. Заходь у клас останнім. Привчи учнів до того, щоб вони вітали тебе організовано. Оглянь клас, обов’язково – недисциплінованих. Намагайся продемонструвати учням красу і привабливість організованого початку уроку, але прагни до того, щоб на це щоразу витрачалося все менше і менше часу.
▪ Не гай марно час на пошуки сторінок свого предмета в класному журналі: її можна приготувати на перерві.
▪ Починай урок енергійно. Не став учням запитання: "Хто не виконав домашнього завдання?” Це привчає до думки, ніби невиконання завдань для вчителя – справа неминуча. Необхідно проводити урок так, щоб кожен учень постійно був зайнятий справою. Пам’ятай: паузи, повільність, байдикування – знищувачі дисципліни.
▪ Захоплюй учнів цікавим змістом матеріалу, створенням проблемних ситуацій, розумовим напруженням.
▪ Контролюй темп уроку, допомагай слабким повірити в свої сили. Тримай у полі зору весь клас. Особливо стеж за тими, у кого увага нестійка, хто відволікається. Запобігай спробам порушити робочий порядок.
▪ Звертайся з проханням і запитаннями дещо частіше до тих учнів, які можуть зайнятися на уроці сторонньою справою.
▪ Мотивуючи оцінки знань учнів, додай своїм словам ділового і зацікавленого характеру.
▪ Зверни увагу учня на те, над чим йому слід попрацювати, щоб заслужити на вищу оцінку.
▪ Завершуй урок спільною оцінкою роботи класу та окремих учнів. Хай учнів відчують задоволення від результатів своєї праці. Намагайся відзначити позитивне в роботі недисциплінованих школярів, але не роби це дуже часто і за їх незначні зусилля.
▪ Завершуй урок із дзвінком.
▪ Нагадай учням про обов’язки чергового.
▪ Стримуйся від зайвих зауважень.
▪ Організовуючи учнів, намагайся обходитися без допомоги інших.
Пам’ятай: налагодження дисципліни за допомогою чужого авторитету не принесе тобі користі, а швидше зашкодить. Краще звернися за підтримкою до класу.