Понеділок, 23.10.2017, 17:11

кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії»,
 педагогічне звання «Старший вчитель»,
майстриня (лялькарка, писанкарка), поетеса, , дипломантка ХІІ конкурсу
імені Мирона Утриска, член редакційної колегії журналу «Річ».

Школа – це храм і майстерня, де формується душа і думка підростаючого покоління. Школа – це стартовий майданчик для добрих починань і злетів кожного її вихованця. Це заклад, де кожен реалізує свої здібності й задовольняє власні інтереси. Діяльність школи спрямована на розвиток особистості учня, його нахилів і талантів, на забезпечення успішного зростання кожної дитини, на стимулювання творчої результативної роботи як учня так і педагога. Адже, як відомо, без успішного учня не може бути успішного закладу, так само як і без успішних громадян не буває успішної держави.
   Ідея реформування нашої школи назрівала давно, передусім тому, що вона розташована в старому районі. Ми були школою ІІ-ІІІ ступеня, тобто до нас ішли діти в п’ятий клас. Спеціалізації якоїсь конкретної у нас не було. Поруч – академічна гімназія, гуманітарна, правнича. Оці останні роки то була така демографічна яма, і ми не витримували конкуренції перед тими гімназіями, хоча рівень викладання предметів у нас належний – у нас потужний вчительський колектив. І впродовж кількох останніх років ми не набирали 5 й 6 класу.

Наш навчальний заклад має історію більш як сторічну – його приміщення було побудоване 1908 року, тут була 9-та гімназія імені Яна Кохановського. Мені здавалося, що було би великим гріхом, якби це приміщення було втрачене для Львова як навчальний заклад. І ми почали шукати різні варіанти – в нас були пропозиції зробити тут ліцей чи коледж при національному транспортному університеті, однак нічого з цього не вийшло. Була ідея зробити тут ліцей при технікумі м'ясо-молочної промисловості. Я годилася на все – тільки щоб зберегти навчальний заклад, зберегти колектив.

Але в березні про ситуацію з нашим закладом дізналися в Академії мистецтв і запропонували зробити такий художній заклад. Мистецький ліцей – це найбільше, що мені особисто імпонує, це спрямування є одне з важливих, яке я від початку свого директорування, з 1998 року, тут впроваджувала. У нас у школі було безліч авторських програм – «Основи театрального мистецтва», «Виготовлення штучних квітів», інші, тобто завжди ми намагалися дати дітям понад державний стандарт знання і вміння власне естетичного спрямування. Я знайшла спільну мову з ректором Львівської національної академії мистецтв Андрієм Бокотеєм, навіть на лікарняному змогла швидко підготувати установчі документи, і вже в кінці червня сесія міськради прийняла ухвалу про зміну типу навчального закладу. Однак ми не зуміли зробити відбір і набір такий, як належить, під час літніх місяців. То ж на нас чекає складний напружений рік роботи, рік становлення Художнього ліцею. На базі нашого закладу з 1 жовтня буде працювати підготовче відділення Академії мистецтв. Всі мистецькі дисципліни в нас читають викладачі Академії мистецтв, вони ж проводитимуть майстер-класи. Ми набрали дітей у 8-й 9-й, 10-й клас, ми продовжуємо набір – до нас можна прийти навіть впродовж навчального року. У нас такі є дисципліни, як рисунок, живопис, основи композиції, художня культура, комп’ютерний дизайн..
Читати далі...