Віра Коник, вчитель фізичного виховання

 

MENS SANA IN CORPORE SANO!

 У зв’язку з особливостями розташування (щільна забудова старовинними будинками із маленькими внутрішніми  двориками у Привокзальному районі м. Львова), наша школа має обмежені можливості для занять фізичною культурою і спортом (маленький нестандартний зал, відсутні  стадіон і навіть спортивний майданчик). Але і в таких умовах учні займаються фізкультурою, беруть участь у шкільних змаганнях, змаганнях за програмою районних спортивних ігор школярів (Спартакіад) Залізничного району міста Львова. Деякі учні займаються у позашкільних спортивних секціях і досягли вагомих результатів та успіхів з окремих видів спорту.

Історії про людей, які вчилися в нашій школі та прославили Україну (і не тільки), стали відомими в спорті, хочеться почати з розповіді про Казимира Ґурського. Він народився 2 березня 1921 року у Львові. Навчався в гімназії ім. Яна Кохановського (тепер це СЗШ № 59, вул. Хотинська, 6).  Любов до футболу почалась ще з дитинства. Незважаючи на всі труднощі того часу, К. Ґурський зміг проявити всі свої найкращі якості футболіста – форварда. З 1948 року   він  грає за збірну Польщі. Але найбільшу славу і повагу К. Ґурський здобув як тренер. Він увійшов в історію як найбільша постать польського футболу. У 2001 році К. Гурського нагородили Золотою медаллю «за заслуги ФІФА».  Друзі та знайомі, в тому числі і однокласник Казимира Ґурського  по гімназії Стефан Щеплик, згадують про нього, як про надзвичайно талановиту і тактовну людину з великим почуттям гумору. Помер К. Ґурський 23 травня 2006 року у Варшаві. 

З  гордістю та повагою розповідаємо про випускника школи 1955 року  Прохорова Арнольда Андрійовича (1936 р. н.). Він отримав вищу освіту у Львівському Державному інституті фізичної культури. Майстер спорту СРСР з волейболу. Срібний призер першості СРСР (1957 рік), шестиразовий чемпіон України спортивного товариства «Динамо» (1962 – 1967 р.р.), срібний призер чемпіонату СРСР (1963 рік), переможець міжнародних турнірів. Після закінчення спортивної кар’єри починає тренувати студенські збірні команди «Буревісник» (до 1982 року).  Завідувач кафедри фізичного виховання НУ«Львівська політехніка» (1972 – 2005р.р.), на даний час продовжує викладацьку діяльність.   Доцент, має 153 опубліковані праці.

У 2001 році   нашу школу закінчив Єгоров Юрій Валерійович (1986 р.н.) – чемпіон Львівської області серед юніорів з паверліфтінгу 2003 року, абсолютний чемпіон України серед  юніорів з бодибілдингу 2004 року, абсолютний чемпіон світу з бодибілдингу серед юніорів за версією ІВРА 2007 року, чемпіон України серед чоловіків за версією НАББА 2008 року.        

Брати Юрас Ростислав (1985 р.н.) та Юрас Йосип (1992 р.н.) теж вчились у нашій школі. Для вдосконалення своїх фізичних здібностей обрали собі в друзі вільну боротьбу – і не помилились. Обидва виконали вимоги на одержання звання кандидитів у майстри спорту. Призери та переможці чемпіонатів України та переможці міжнародних турнірів. Юрас Йосип – член збірної команди України з вільної боротьби.  

Виборювати перемоги на фехтувальних доріжках продовжує ще один випускник нашої школи (2004 р.в.) - Стрельцов Олексій (1990 р.н.). Він є членом  збірної команди  з  фехтування, навчається у двох вищих навчальних закладах та опановує фах тренера.

У 2004 році закінчила школу Добрєва Галина  (1987 р.н.) – майстер спорту міжнародного класу зі стрільби з лука. Член збірної України. За роки тренувань та виступів має такі досягнення: багаторазова призерка та переможниця Всеукраїнських змагань, бронзова призерка чемпіонату світу 2002 року, чемпіонка світу 2003 року, бронзова призерка чемпіонату Європи 2004 року, чемпіонка Європи 2005 року, володарка Кубку України 2008 року.  

        Колега Галини Добрєвої із збірної команді України із стрільби з луку Марченко Дмитро (1989 р.н.), закінчив нашу школу у 2006 році. Майстер спорту України. Чемпіон Європи 2005 року (Італія, особисто), п’ятиразовий чемпіон України (в команді), чемпіон України 2007 року, чотириразовий чемпіон Європи (в команді), дворазовий призер Європи (особисто), чемпіон світу (в команді) 2008 рік. 

На даний час в школі навчаються не менш талановиті та обдаровані спортсмени. Учень 11-А класу Заторський Данило (1991 р.н.) – кандидат у майстри спорту з шахів. Копач Олег (1993 р.н.) –  учень 10-А класу, здобуває свої перемоги у змаганнях з настільного тенісу.

Цікаво провести дозвілля учні можуть, взявши участь у  змаганнях: «Забави галицьких дітей», «Веселі старти», «Козацькі забави», «Старти надій». В школі проводяться товариські та відбіркові змагання з волейболу, баскетболу, футболу.
 Учні нашої школи постійно беруть участь у змаганнях шкільної Спартакіади на першість Залізничного району міста Львова